Приветствую Вас, Гость
Главная » 2012 » Декабрь » 27 » Крим–Рівне: нові кроки у вивченні астрономії
20:30
Крим–Рівне: нові кроки у вивченні астрономії
21 грудня не відбувся черговий кінець світу. За останні кілька десятиліть це був, мабуть, найбільш розрекламований і очікуваний Армагеддон. Проведені соціологічні опитування свідчать про те, що кожен третій українець вірив у кінець світу. Для обговорення питань, пов’язаних із сформованою навколо цієї події ситуацією, і зібралися 27 грудня 2012 року учасники відеоконференції «Наука. Людина. Космос». Ініціаторами проведення заходу виступили Республіканський позашкільний навчальний заклад «Мала академія наук учнівської молоді Автономної Республіки Крим "Шукач”» та Рівненська Мала академія наук учнівської молоді.
Крим представляли директор МАН «Шукач» Юрій Тріфонов, зав. відділу Землі і Космосу МАН «Шукач» Галина Шевченко, кандидат фізико-математичних наук, доцент Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського Володимир Кувшинов, зав. методичного відділу МАН «Шукач» Марина Кічіжіева, керівник гуртків астрономії МАН «Шукач» Олена Лавут, зав. відділу роботи з регіонами Марія Каширіна, учні гуртків астрономії та журналістики МАН «Шукач».
Від Рівненської Малої академії наук учнівської молоді у відеоконференції взяли участь директор РМАНУМ Олександр Андрєєв, методист відділення фізики і астрономії РМАНУМ Алла Тимощук, професор, завідувач кафедри методики викладання фізики та астрономії Рівненського державного гуманітарного університету, керівник гуртка «Астрономія і астрофізика» Рівненської Малої академії наук Віталій Тищук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики викладання фізики та астрономії Рівненського державного гуманітарного університету, керівник гуртка «Аерофізіка і космічні дослідження» Рівненської Малої академії наук Ігор Семещук, завідувач інструктивно-методичного відділу, керівник прес-центру Рівненської Малої академії наук Тетяна Кравцова, юні науковці, які досліджують астрономічні явища, та вихованці гуртка журналістики РМАНУМ.
Учасники відеоконференції дізналися думки стосовно кінця світу, що не відбувся, професійних астрономів, юних науковців і журналістів. При обговоренні теми було зазначено, що більшість населення не зверталася за інформаційним роз’ясненням до фахівців з астрономії і не цікавилася парадом планет як астрономічним явищем, а, передусім, дослухалася до думки віщунів, екстрасенсів і деяких засобів масової інформації, що висвітлювали астрономічну подію як загрозу для життя на Землі. А тому Юрій Тріфонов висловив думку, що все-таки має бути інформаційний міст між наукою та журналістикою. Олександр Андрєєв зауважив, що Рівненська Мала академія наук учнівської молоді готова до співпраці з Кримською Малою академією «Шукач» і науковцями Кримської астрофізичної обсерваторії з метою підвищення рівня астрономічних знань школярів Рівненщини.
Юні журналісти розповіли про ставлення дітей до кінця світу, зокрема про те, що особливого занепокоєння серед молоді не було. Загалом, науковці – учасники конференції схилялися до того, що на сьогодні не забезпечується достатній рівень освіти з астрономії у школах України.
На завершення відеоконференції сторони домовилися регулярно проводити такі заходи, щоб кожен учасник зміг зробити невеликий, але свій внесок у розвиток науки.
27.12.12

Категория: Интернет публикации на актуальные темы | Просмотров: 771 | Добавил: Strelov_Vitaliy | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
О правилах пользования сайтом . © Vitaliy Strelov , Малая Академия Наук "Искатель", 2012, Об авторских правах.
Сайт Выпускников ПМ-ПУ ЛГУ 1982   Яндекс.Метрика Auto Web Pinger Google PageRank — Man-crimea.at.ua — Анализ сайта