Приветствую Вас, Гость
Главная » 2004 » Декабрь » 25 » МАН - Планета дітей У СВІТІ НАУКИ І ТВОРЕННЯ.
18:39
МАН - Планета дітей У СВІТІ НАУКИ І ТВОРЕННЯ.
Світові тенденції свідчать про те, що в майбутньому багатство кожної держави оцінюватиметься не займаною нею площею і народонаселенням і навіть не запасом копалин, а інтелектуальним потенціалом її громадян. Тому першочерговим завданням для України є підвищення освітнього рівня підростаючого покоління, пошук і підтримка талантів, формування особистості мислячої і творчої.

У цьому руслі особливу роль виконує Мала академія наук кримських школярів «Шукач», яка за більш як 40-літнє існування дала путівку у велике життя ряду видатних учених, винахідників, новаторів виробництва, керівників та управлінців вищої ланки. Зараз у республіці проходить перший етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослід них робіт учнів — членів Малої академії наук України. У його рамках на базі молодіжненської загальноосвітньої школи № 1 відбулася 42-га сесія філіалу МАН Сімферопольського району, у якій взяло участь понад 90 учнів 7 — 11-х класів з 25 шкіл. Директор центру позакласної роботи Сімферопольського району Ольга Спільна (вона ж голова районного оргкомітету конкурсу) так коментує його підсумки:

— Другий рік організаційне забезпечення цих заходів здійснює наш центр. Є можливість порівняти результати 42-ї сесії з попередніми. Якщо 2003 року учасники сесії представляли 20 шкіл району, то сьогодні — вже 25, або 60% загальної кількості. Відчутно збільшилась і кількість бажаючих стати дійсними членами МАН або кандидатами. На сесії розглядалося на 32 роботи більше, ніж торік, і всі вони підготовлені на добротному рівні. Члени журі особливо відзначили проекти учениці 11-го класу Трудівської загальноосвітньої школи Олени Гамаги, яка присвятила свою роботу географічному краєзнавству, учениці 10-го класу Перовської ЗОШ Ганни Володіної на тему «Імена вулиць Сімферополя», учениці 11-го класу Новоандріївської ЗОШ Катерини Виборнової та учня 11-го класу Добрівської ЗОШ Сергія Гайдара, які присвятили роботи українському і зарубіжному літературо знавству. Дев'ятикласники Олена і Михайло Крайнюки з молодіжненської ЗОШ № 1 представили дуже серйозні проекти на теми екології з постановкою проблеми.

Інтерес до науково-дослідної роботи проявляють не тільки старшокласники, але й учні 7 — 8-х класів. Так, дипломами за успішну участь у захисті творчих робіт нагороджені семикласники Євген Стрибань з молодіжненської школи № 2 та Іван Осінній і Анна Пічугіна з молодіжненської ЗОШ № 1. Високий творчий потенціал показали і восьмикласники — Ельвіє Абдулменаннова з Перовської ЗОШ, Марійка Козлова з Миколаївської ЗОШ, Ірина Куриндашова та Аділє Сулейманова з молодіжненської ЗОШ № 2, Асенє Ганієва з мирнівської ЗОШ № 2, Сергій Цимбал з гвардійської ЗОШ № 3, Олена Бєляєва з Теплівської ЗОШ. Якщо ці учні не «охолонуть», то цілком можливо, що через рік стануть призерами республіканського етапу всеукраїнського конкурсу.

— А як, до речі, виглядали школярі Сімферопольського району під час другого етапу Всеукраїнського конкурсу членів МАН у попередньому навчальному році?

— На другому етапі конкурсу, що проходив у лютому 2004 року, район був представлений 22 роботами — з економіки, сільського і лісового господарства, історичного краєзнавства, психології, комп'ютерних навчальних програм тощо. МАНівці Сімферопольського району завоювали тоді сім призових місць. Треба відзначити, що чотири з них посіли учні молодіжненської ЗОШ № 1. А троє школярів — Павло Ляпота з Кубанської ЗОШ, Сергій Дементьєв та Анна Воробйова з молодіжненської ЗОШ № 1 стали стипендіата ми Ради міністрів АРК. Серед сільських районів наша команда зайняла перше місце.

— Які думки висловлювалися в кулуарах минулої сесії МАН? Адже кількість призів не завжди відображає якість.

— Сесія тривала майже вісім годин поспіль, і інтерес у членів журі, а серед них, до речі, крім співробітників районного центру позакласної роботи і вчителів загальноосвітніх шкіл, були вчені, викладачі Кримського агротехнологічного університету, не слабшав до пізнього вечора. Роботи різноманітні, серйозні й оригінальні. Діти ростуть дуже допитливі, наполегливі, шукаючі. Молодіжненська ЗОШ № 1 зібрала найбагатший врожай — з 16 представлених на захист робіт 13 відзначені призами. У цій школі дуже сильні МАНівські традиції. Саме тут 30 років тому завдяки ентузіазму й енергії вчителя біології С. В. Юрахно зароджувався районний філіал МАН «Шукач». А зараз її справу успішно продовжує вчитель-методист з біології, відмінник освіти О. М. Григоренко. Гарний результат і у МАНівців гвардійської ЗОШ № 3, Перовської та Добрівської шкіл. Практика свідчить: де самі директори беруть активну участь у МАНівському русі, там і результати вагомі.

Як не приємно говорити про успіхи і досягнення, але не можна замовчувати недоліки, характерні, як відзначають мої колеги, і для інших районів Криму. Хотілося б звернути увагу і вчителів, і батьків на те, що вони ще мало зацікавлюють дітей математикою, економікою, правом, медициною, хімією, геологією, секції з яких у районному філіалі МАН найчисленніші. І зовсім не представлені роботи наших школярів у техніко-технологічному відділенні МАН. Але ж розвиток творчих сил у цьому напрямі сприяє професійному становленню інженерів у найпрестижніших галузях народного господарства, розширює кругозір молоді далеко за звичні рамки і виховує вчених майбутнього, яке, цілком ймовірно, буде технократичним.

Поділяє цю думку і голова журі 42-ї районної сесії МАН, проректор з навчальної роботи Кримського агротехнологічного університету Микола Осінній:

— Ми живемо в найцікавіший час, коли світовий науково-технічний процес став розвиватися небувалими темпами. Останнім часом обсяг нових знань подвоюється кожні п'ять років, а ще двадцять-тридцять років тому він подвоювався кожного десятиліття. Приміром, у Японії, наймогутнішій за інтелектуальним і технічним рівнем розвитку державі, школярів готують таким чином, щоб не менше 90% випускників одержали повну вищу освіту. У розвинутих країнах Європи вищою освітою охоплено не менше 50% випускників загальноосвітніх навчальних закладів. В Україні поки що ставиться завдання забезпечити за рахунок бюджетного фінансування на кожні 10 тисяч населення не менше 180 студентів у вузах III — IV рівнів акредитації. Відчуваєте різницю? Тому, на мій погляд, необхідно усіляко вітати зусилля педагогічних колективів, окремих вчителів-ентузіастів, які кличуть, а часом, вибачте, і тягнуть дітей у привабливий, важкий і прекрасний світ пізнання, науки, відкриттів. Слід не просто завчено повторювати, що діти — наше майбутнє, а піклуватися про їх формування — створювати реальні умови для підтримки здібних і обдарованих учнів, активніше стимулювати їхнє творче самовдосконалення.

Галина ПИСЬМЕННА
Категория: Интернет публикации на актуальные темы | Просмотров: 309 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
О правилах пользования сайтом . © Vitaliy Strelov , Малая Академия Наук "Искатель", 2012, Об авторских правах.
Сайт Выпускников ПМ-ПУ ЛГУ 1982   Яндекс.Метрика Auto Web Pinger Google PageRank — Man-crimea.at.ua — Анализ сайта